אנחנו, בפריים ביי פריים, מאמינים שהכל מתחיל בבסיס חזק. סמסטר זה הינו סמסטר חשוב ביותר להקניית בסיס והרגלים נכונים הדרוש לסטודנט לאנימציה אשר יסלול את דרכו להמשך הלימודים והשתלבותו בתעשייה.

במהלך הסמסטר נתמקד בהבנה מעמיקה של עקרונות האנימציה השונים, והבנה נכונה של תנועה. הלימודים יכללו לימוד בנושאים ככדור קופץ ועד לדמויות מלאות חיים. נלמד מה הם ספייסינג וטיימינג ומה ההבדל בניהם, מה הן קשתות נכונות, סקוואש וסטרץ’, אובר שוט, פולוו ט’רו ועוד מושגים שונים מעולם האנימציה.
בסמסטר זה נפתח לסטודנטים חלון לשוק התעשייה, נחשוף אותם לדרכי עבודה שונות, נלמד צורת עבודה נכונה ומוכחת להשתלבות בתעשיית האנימציה או בתור עצמאיים. אנחנו נחלוק איתכם את הניסיון שצברנו בסטודיואים השונים ונעביר לכם את הידע כבר מהבסיס.

עם השלמת מסלול הלימודים בהצלחה, יהיה הסטודנט זכאי לתעודת גמר מטעם Frame by Frame.
בתחום האנימציה והציור מה שחשוב ביציאה לשוק העבודה זה הידע והיכולות של הסטודנט אשר באים לידיי ביטוי בתיק עבודות מוצלח ומקצועי. אנחנו עובדים עם הסטודנטים על תיק עבודות ומכינים אותם לשוק העבודה.

אנימציית תלת משולב

תנועת הגוף

6 חודשים

במהלך הסמסטר נתמקד בהבנה מעמיקה של עקרונות האנימציה והתלת השונים. הלימודים יכללו לימוד בנושאים ככדור קופץ ועד לדמויות מלאות חיים. נלמד את עקרונות המידול, הריגיניג, המידול והתאורה, מה הם ספייסינג וטיימינג ומה ההבדל בניהם, מה הן קשתות נכונות, סקוואש וסטרץ’, אובר שוט, פולוו ט’רו הבנה נכונה של תנועה ועוד מושגים שונים מעולם האנימציה. בסמסטר זה נפתח לסטודנטים חלון לשוק התעשייה, נחשוף אותם לדרכי עבודה שונות, נלמד צורת עבודה נכונה ומוכחת להשתלבות בתעשיית האנימציה או בתור עצמאיים. אנחנו נחלוק איתכם את הניסיון שצברנו בסטודיואים השונים ונעביר לכם את הידע כבר מהבסיס. תנאי קבלה: ידע מקדים בתכנת המאיה לאנימטורים או השתלבות בקורס מקדים ללימוד תכנת המאיה לאנימטורים בפריים ביי פריים ללא תוספת תשלום לפני תחילת הסמסטר

6 חודשים

מכניקה נכונה של הגוף יכולה להיות ההבדל המכריע בין אנימציה ‘בסדר’ לאנימציה מעולה. המכניקה היא העמוד שידרה של התנועה, וההבנה שלה היא הכרחית להשתלבות בתעשית האנימציה המסחרית. בלימודים בפריים ביי פריים אנו שמים המון דגש והכוונה על הבנה מעמיקה של המכניקה של הגוף. במהלך הסימסטר נחקור את מקור התנועה, מקור האנרגיה של אנשים, מכניקה של הליכה, ריצה ותרגילי אקרובטיקה שונים, שיווי משקל, העברת משקל, הרמת חפצים כבדים ודחיפת אלמנטים. נלמד שיטות עבודה שונות, איך מנתחים מכניקה של דמויות מתוך וידאו רפרנס, נבין מה מוביל את התנועה ומה נגרר בתנועה, ואיך אנחנו משתמשים במכניקה של הגוף למשחק. תנאי קבלה: תיק עבודות להצגת שליטה מלאה בעקרונות האנימציה או בוגר סמסטר “עקרונות האנימציה” בפריים ביי פריים.

משחק

משחק למתקדמים

5 חודשים

במבוא למשחק נתמקד בסצינות משחק. נלמד איך לתכנן סצינה, איך לנתח אופי של דמויות. נלמד מה היא טקסטורה של תנועה ואיך יוצרים קונטרסט בין אופיים שונים. נלמד איך לנתח החלטות משחק בוידאו, כיצד יש ליישם את זה באנימציה ובנוסף שימוש וחשיבות של שפת הגוף במשחק ופנטומימה. נלמד איך לייצור ליפ-סינק משכנע, וכמו כן שיטות עבודה שונות לאנימציית פנים.תנאי קבלה: תיק עבודות המסכם שליטה מלאה בעקרונות האנימציה ותנועת הגוף או בוגר סמסטרים עקרונות האנימציה ותנועת הגוף ב”פריים ביי פריים”

5 חודשים

סמסטר זה יסכם את כל החומר שנלמד במהלך הלימודים בפריים ביי פריים. הסמסטר ירכז את כל הידע שנרכש ונבנה שלב שלב אחד על השני. במשחק למתקדמים נתמקד בכלים שיאפשרו לסטודנט לפתח את יכולת ניתוח החלטות המשחק מתוך וידאו. נתעסק בסאב טקסט של הדיאלוג – מה באמת הדמויות מתכוונות בזמן שהן מדברות והאם יש יותר מתחת לפני שהשטח.נתמקד במשחק מורכב, ננתח דוגמאות שונות מקולנוע ומאנימציה. נלמד משחק של הפנים ותנועות של הבעות. נלמד על סאבטקסט של הגוף, מתי דמויות משקרות, ומה גורם לנו להתחבר להופעה של דמויות מסוימות. במהלך הסמסטר הסטודנט ירכוש כלים אשר יעזרו לו להפגין שליטה מלאה והבנה של משחק באנימציה. במהלך הסמסטר הסטודנטים ילמדו כיצד להכין תיק עבודות
תנאי קבלה: תיק עבודות המסכם שליטה מלאה בעקרונות האנימציה ותנועת הגוף או בוגר סמסטרים עקרונות האנימציה ותנועת הגוף ב”פריים ביי פריים”

תכנית הלימודים

 • תכנון נכון לאנימציה
 • הבנת יסודות האנימציה
 • ניתוח מעמיק של משחק
 • אנטומיה של תנועה
 • תהליך בניית אופי
 • חשיפה לצורות עבודה מגוונות
 • פיתוח רעיונות לאנימציה
 • בימוי לאנימציה
 • תכנון עבודה על סצינה
 • בניית תיק עבודות
 • הצצה לתהליך העבודה של סרטים באורך מלא
 • שיחות עם אמנים אורחים מהתעשייה בחו”ל
מה לומדים באנימציית תלת מימד?

הרצאה לדוגמא

עבודות סטודנטים