פיסול לאנימציה


איירין מאטאר למדה אנימציה קלאסית, אבל אחרי עבודה על הסרט -Curious George החליטה שהתשוקה האמיתית שלה היא פיסול. איירין פסלת מוכשרת בצורה טבעית, וללא הכשרה מצאה את עצמה עובדת לצד אמנים גדולים כמו קנט מלטון הידוע מדיסני. היא עובדת בעיקר על פיסול מאקטים לסרטים ומשחקי מחשב, אך הפסל שהכינה לשון גאלאווי (צ’יקס) פירסם אותה.

הרעש שבדממה


אחד הדברים הכי הכי קשים לעשות באנימציה זה דווקא דממה. כאשר כלום לא קורה על המסך, אבל המון מתרחש מתחת לפני השטח. אחד התרגילים המעניינים שאנחנו נותנים לתלמידים שלנו, הוא להתבונן באנשים שלא עושים כלום. מצב זה, בו אנשים פשוט יושבים, מחכים, חושבים וכ”ו הוא הרי שונה מאוד מאשר אנשים שמעמידים פנים/ משחקים שהם לא עושים כלום.

פיתוח דמויות עם אלכס וונרוי


אלכסי וונרוי הוא אנימטור באולפני דרימוורקס מספר על העבודה שלו על הסרט Guardians אלכסי זכה להזדמנות נדירה להתחיל לעבוד על הסרט בשלבים מאוד מוקדמים של ההפקה, כאשר הדמויות עדיין לא מגובשות, ולוקח חלק בכל תהליך האיפיון והגילוי של הדמויות.

ראיון עם האנימטור ג׳ף גאבור


גף' גאבור הוא אנימטור מאולפני Blue Sky שבקונטיקט. ג'ף סיים לא מזמן לעבוד על Rio- סרטו השישי בקריירה, הפעם בתור מוביל דמות ראשית. ג'ף התפרסם לאחר שהועמד לפרס ה Annie על עבודתו על Horton hears a who וידוע בעיקר בזכות סגנון האנימציה המאוד סנאפי ומוגזם שלו. הסרט Rio עולה לאקרנים בחודש אפריל.

אפיל באנימציה


אחד העקרונות הכי חשובים באנימציה הוא ה'אפיל'. הוא אולי גם העקרון שהכי קשה להסביר מה הוא בדיוק והוא גם הכי סוביקטיבי. אבל עיצוב חזק הוא הבסיס לאנימציה חזקה. אפיל הוא לאו דווקא דמויות יפות, כמו שאנחנו תופסים יופי בחברה המודרנית, אלא איזו מן תכונה ויזואלית שגורמת לנו בתור צופים לרצות ולהמשיך ולהתבונן.

סבסטיאן קרוגר


קריקטורות זה אחד המדיומים הפחות מוערכים בעולם האמנות. הקריקטורה לרוב נחשבת מאוד נחותה כי היא אמנות רחוב. אך רמת התחכום, ההבנה, יכולת הניתוח והביצוע של הקריקטורות הן אולי מהסובכות ביותר בעולם האמנות. ישנם קריקטוריסטים ששומרים על המדיום בצורה מאוד מסורתית, ואף נחשבים לאמנים של ממש

ראיון כן המאייר דן סגרה


ישנן המון שיטות עבודה שונות וגישות לאנימציה. אף אחת היא לא "השיטה הנכונה". כאשר ניגשים לסצינות משחק ישנם המון גורמים שצריך לקחת בחשבון. דן סגארה, הוא אנימטור אנאליטי.

צייר הקונספט לאיטון הייקמן


לאייטון היקמן הוא צייר קונספט צעיר מקליפורניה, בעל יכולת הבנת צבע ואור יוצאת מן הכלל. היקמן התחיל לבלוט בתחום האנימציה בשנים האחרונות, וכעת לאחר מספר שנים של פיתוח עיצובי עבור סרטים באורך במלא, הוא מתחיל לעבוד בעיצוב כרזות וקידום סרטים בחברת פירסום מובילה בלוס אנג’לס. היקמן החל כצייר קריקטורות, אך מהר מאוד התגלה כעילוי ביכולת הציור בצבע שלו.

סוגי עפרונות


אחת השאלות הנפוצות שקיבלנו למערכת, היא באיזה עפרון כדאי להשתמש. אז דבר ראשון, מאוד חשוב לנו להבהיר, כי אין עפרון קסמים שגורם לצייר יפה, וגם לא עפרון 'נכון'. כל אמן והכלי שמתאים לו. אבל עפרון מתאים יכול לעשות הבדל גדול, אז החלטנו לעשות סקירה של עפרונות מומלצים. העפרון הוא בין הכלים הכי חשובים שלנו בציור. בין אם אנחנו מציירים רישומי מחוות מהירים וחופשיים, לבין רישומים היפר ריאליסטים מהודקים. העפרון הוא הכלי בעל הספקטרום הכי רחב של קו, ובגלל זה הוא הפך לכלי הכי נפוץ בקרב אמנים ויזואלים.

איאן וייטלוק אמן סטופ מושן


איאן וויטלוק נולד בבריסטול ועל אף שלא האמין שיוכל אי פעם לעסוק בתחום הסטופ-מוושן באופן מקצועי, הוא השתלב באולפני ארדמן הידועים. איאן עבד על סרטים רבים בינהם וואלאס וגרומיט, חיים בזרם, והפיראטים.

כיצד מציירים חיות?


איך חיה מסוימת אמורה לזוז ואיך היא נראית מזוויות שונות? אנטומיה השוואתית היא כלי יעיל כדי ללמוד כיצד לצייר חיות. גיא ברעלי, אומן סטורי בורד בדרימוורקס מראה כיצד להשתמש בה

תאורה באנימציה עם רוברט שולטר


״מרגש להיות אחראי על הרכבת התמונה השלמה. תאורה זה הטאץ' האחרון ובאפשרותך לשנות איתה כל כך הרבה. אני אוהב להסתכל על התמונה הסופית ולהשוות לנקודת ההתחלה שלי ולשאר הגרסאות הקודמות. לראות כמה רחוק הצלחתי לדחוף את האימג' הסופי. זה מבחינתי אחד ההיבטים הכי מהנים בתחום התאורה...״